Top banner

Możliwości

Bluejet tworzą 4 działy: druku wielkoformatowego wraz ze studiem prepress, dział finishingu, odpowiadający za obróbkę zadrukowanych mediów, dział logistyki i magazynowania, zajmujący się dystrybucją materiałów do klientów, oraz dział kreacji, odpowiedzialny za rozwój palety produktów. Możliwości produkcyjne i zaplecze techniczne są dobrane tak, aby zapewnić maksymalną elastyczność w obsłudze zleceń.


Druk

Aktualnie drukarnia dysponuje 10 maszynami drukującymi, od małych do druku fotorealistycznego, przez wysokowydajne 3 i 5 metrowe maszyny do zadruku mediów rolowych, po unikalną maszynę Inca Onset S20, łączącą walory sitodruku z drukiem offsetowym i maszynę do druku w technologii lateksowej - HP Scitex LX820. 

 

DURST RHO P10 205 to przemysłowy ploter dający fotorealistyczne wydruki. Łączna dobowa wydajność wszystkich maszyn to ponad 25.000 metrów kwadratowych zadrukowanych mediów.

 

Do maszyn pracujących w drukarni w kwietniu 2015 dołączyło kolejne urządzenie drukujące w technologii UV jakim jest UVISTAR 5032 II. Tym samym spółka zwiększyła swoje moce produkcyjne w zakresie mediów rolowych o szerokości 5 m.

 

Do parku maszynowego dołącza ponownie EFI Vutek, tym razem jest to VUTEk GS 3250r. Urządzenie zapewnia wysoką jakość druku m.in. na tkaninach do podświetleń  przy równie wysokiej prędkości.

Dział finishingu 

Dział finishingu, wyposażony w wielkoformatowy plotery numeryczne ESKO GRAPHICS Kongsberg XP oraz Kongsberg C64 z pasem transmisyjnym, odpowiadają za obróbkę gotowych wydruków - wycinanie kształtów wg zadanych linii i automatyczne bigowanie.  Zastosowanie technologii optycznego pozycjonowania głowicy roboczej, duża powierzchnia stołu roboczego zapewnia dużą precyzję i wydajność. W połączeniu z maszyną drukującą INCA Onset S20 tworzy to optymalną kombinację do niskoseryjnych produkcji reklamowych wysokiej jakości. Wszystkie konstrukcje z kartonu i tworzyw są testowane w dziale prototypowania. Badana jest łatwość i poprawność składania i obciążalność półek. To wszystko sprawia, że produkty trafiające do odbiorcy zawsze spełniają oczekiwane parametry.

 

Materiały o dużej grubości jesteśmy wstanie poddawać dalszej obróbce przy pomocy stołu z głowicami frezującymi i tnącymi AXYZ w formacie 220x330 cm. Wysoką jakość cięcia oraz dokładność zapewnia unikalny system cyforowego pasowania kamerą.

 

Formatki możemy poddawać dalszej obrwce jak chociażby gięcie na gorąco. Służy temu unikalny stółu do gięcia Kantal o szerokości roboczej 220 cm. Zastosowany w urządzeniu system chłodzenia przetwarzanego materiału daje wysoką powtarzalność i jakość gięć.

 

Dział ten wzbogacił się o automat do cięcia mediów rolowych FOTOBA 170 XLD.

 

 Chcąc zapenić klientom krótki czas realizacji zleceń jesteśmy wyposażeni w własną szwalnię.

 

TERMOFORMOWANIE

 Nową technologią dostępną w spółce jest termoformowanie. Firma nabyła urządzenie o powierzchni roboczej 150x200 cm i głębokości tłoczenia 50 cm.

 


Logistyka i magazynowanie
 

Nasz doświadczony zespół logistyków jest w stanie zrealizować każdą, nawet najbardziej skomplikowaną wysyłkę, w każdy punkt Polski i Europy. Dla wygody klientów, stworzyliśmy magazyn wysokiego składowania, pozwalający przechowywać gotowe produkty do czasu rozpoczęcie kampanii reklamowej przez Klienta.


Zaplecze kreatywne

Wykonujemy produkty reklamowe według dokumentacji technicznej, jak również projektujemy je od podstaw. Nasz dział koncepcyjny jest w stanie zaprojektować dowolną formę całkowicie od podstaw, wraz z komputerową wizualizacją 3D do akceptacji przez Klienta.

Informacja o dotacjach z UE
Dotacje UE